EDV SERGİLERİ

EYÜP DOSTLARI VAKFI SERGİLERİ

EDV, Eyüplüler arasında birlik ve beraberliği sağlamak ve Eyüp’lülük kültürünü yaşatarak gelecek nesillere aktarmak amacıyla, Eyübümüzden yetişmiş sanatçılarımızın ve koleksiyonerlerimizin eserlerini içeren çeşitli sergilerin organizatörlüğünü üstlenmektedir.

ABDULLAH YÜCE VE ANILAR FOTOĞRAF SERGİSİ:

EDV’nin Eyüp Musiki Vakfı ile birlikte 12 Nisan 2016 tarihinde Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlediği Eyüplü sanatçımız “Abdullah Yüce’yi Anma Gecesi”’nde vakfımız yönetim kurulu üyesi ve Eyüp tarihçisi Şener TÜRKMENOĞLU arşivinden sanatçının hayatını ve anılarını içeren bir fotoğraf sergisi açılmıştır. Gece boyunca açık kalan sergi, sanatçının ailesi ve davetlilerden büyük ilgi görmüştür.

EDV Yönetim kurulu üyelerimiz Şener TÜRKMENOĞLU, Ziyaeddin DUYAL, Eyüp Musiki Vakfı Başkanı Nihat İNCEKARA ile birlikte “Abdullah YÜCE ve Anılar Fotoğraf Sergisi”’nde.

Değerli Eyüplü sanatçımız Abdullah YÜCE’nin kızı Sultan YÜCE fotoğraf sergimizi inceledi.

Abdullah YÜCE ve Anılar Fotoğraf Sergisi

Misafirlerimiz, Abdullah YÜCE ve Anılar Fotoğraf Sergisi”’’ni dikkatle incelediler.

ORHAN DOĞU KARİKATÜR SERGİSİ:

Eyüp Dostları Vakfımız, Eyüp Belediyesinin de katkıları ile 1932 yılında Eyüp’te doğan Türkiye’nin önde gelen karikatüristlerinden Orhan DOĞU’nun kişisel karikatür sergisini, 14 Mayıs 2016 tarihinde Eyüp Belediyesi’nin katkılarıyla Eyüp Belediyesi Sergi Salonu’nda düzenlemiştir.
7 Aralık 2016 tarihinde kaybettiğimiz değerli sanatçımız açılış konuşmasında; final sergisini, doğduğu semtte açmanın kendisi için çok anlamlı olduğunu ve Eyüplü olmaktan her zaman gurur duyduğunu ifade etmiştir.
EDV olarak kendisini rahmet ve saygı ile anıyoruz.

Karkatürist Orhan DOĞU final sergisinin açılış konuşmasında.

Sanatçımız Orhan DOĞU, Eyüp Belediye Başkanımız Av. Remzi AYDIN ve EDV Başkanımız Emekli Vali Faik KÖKAN ile final sergisinin açılışında.

ASanatçımız Orhan DOĞU’nun karikatürlerinden.

Orhan DOĞU kişisel karikatür sergisinin açılışında, misafirlerimizin sergiye ilgisi yoğundu.

Sanatçımız Orhan DOĞU’nun karikatürlerinden.

Sanatçımız Orhan DOĞU, kişisel sergisinde gençlere karikatürleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Sanatçımız Orhan DOĞU, EDV yönetim kurulumuz ile birlikte final sergisinde.

Orhan DOĞU kişisel karikatür sergisine, misafirlerimizin ilgisi yoğundu.

Sanatçımız Orhan DOĞU, kişisel sergisinde gençlere karikatürleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Eyüp Spor Kulübü 96. Yıl Fotoğraf Sergisi:

19 Nisan 2015 tarihinde düzenlediğimiz “Eyüp Spor Kulübü 96. Yıl Buluşması” etkinliği kapsamında, kulübümüzün tarihini ve unutulmaz isimlerini içeren bir fotoğraf sergisi, vakfımız yönetim kurulu üyesi ve Eyüp tarihçisi Şener TÜRKMENOĞLU arşivinden hazırlanarak açılmıştır. Sergi gün boyunca Eyüp Spor Camiası ve davetlilerce beğeniyle gezilmiştir.

Sergimizden bir görüntü.

Eyüp Belediye Başkanımız Remzi AYDIN, Eyüp Spor Kulübü 96. Yıl Sergimizde.

Sergimizden bir görüntü.

KURTULUŞ SAVAŞI’NIN HAKANI YAHYA GALİP KARGI FOTOĞRAF SERGİSİ:

Eyüp Dostları Vakfımız, Eyüp’ün yetiştirdiği büyük devlet adamı Yahya Galip KARGI’yı ölümünün 73. yıldönümüne karşı gelen 16 Mayıs 2015 tarihinde düzenlediği etkinlikle anmıştır. Ümmi Sinan Dergahı Bahçesi’nde gerçekleştirilen bu etkinlik kapsamında, vakfımız yönetim kurulu üyesi ve Eyüp tarihçisi Şener TÜRKMENOĞLU’nun açtığı Yahya Galip KARGI’nın yaşamından kesitleri içeren fotoğraf sergisi de davetlilerin ilgisine sunulmuştur.

We work closely with you and carry out research to understand your needs and wishes.

This function has been disabled for Eyüp Dostları Vakfı.