EDV SEMİNERLERİ

EYÜP DOSTLARI VAKFI SEMİNERLERİ

Bir sivil toplum kuruluşu olarak; Eyüp ve Eyüplülere hizmeti amaç edinmiş olan EDV; sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, özellikle “kadınlarımız”, “sağlık”, “tarih”,”gençlik” ve “kültür” gibi konuları içeren güncel sorunlar hakkında çeşitli seminerler düzenleyerek toplumsal bilinci arttırmayı hedeflemektedir.

Uyuşturucu Kullanımı Ve Madde Bağımlılığı Konferansı:

Gençlerimizi tehdit eden “Uyuşturucu kullanımı ve Madde Bağımlılığı” konusunda ailelerin ve okul çağındaki gençlerin bilinçlendirilmesi amacıyla 26 Nisan 2014 Cumartesi günü konunun tıbbi yönü, Psikiyatrist Prof. Dr. Mansur BEYAZYÜREK tarafından sunulmuştur.

İstanbul  Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubeden Uzman Psikolog Başkomiser Uğur EVCİN ise aynı konferans kapsamında uyuşturucu çetelerinin gençleri tuzağa çekiş yöntemleri, kandırma taktikleri, satış yöntemleri ve bunlarla mücadelede yapılacak hususlar konularında açıklamalarda bulunmuştur.  

“Çağımızın Sağlık Sorunu : Alzheimer”

Vakfımız, 15 Şubat 2014 tarihinde Eyüplü Dostlarımızı, Alzheimer hastalığı hakkında bilgilendirmek amacıyla “Çağımızın Sağlık Sorunu: Alzheimer” isimli bir konferans düzenlemiştir.

120 Eyüplünün katılımı ile çağımızın sinsi vebası olarak görülen ve 60 yaş üstü herkesi tehdit eden “Alzheimer Hastalığı” üzerine; kendisi de bir Eyüplü olan Ulusal Yaşlılık Psikiyatrisi Derneği ve Türkiye Alzheimer Vakfı Başkanı Sn. Prof. Dr. Engin EKER tarafından önemli bilgilendirmeler yapılmıştır.

Diyabet Konferansı:

EDV “Çağımızın Sağlık Sorunu Şeker Hastalığı” konulu “Diyabet Konferansı”’nı 2014 yılında Eyüp Musiki Vakfı konser salonunda düzenledi. Eyüp Belediyesi Kurucu Başkanı Eyüp UÇAK’ın kızı Uzman Doç. Dr.Sema UÇAK BASAT tarafından verilen konferansta, özellikle diyabetin sebeplerine ve küresel anlamda önemi ve tehlikesine dikkat çekilirken, ülkemizde diyabet hastalığının gelişimi üzerine de bilgiler sunulmuştur.

Kadın Hakları Semineri:

EDV Kadın Platformu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleyerek kadınlarımızı bilinçlendirmeyi ve sosyal etkinliklerle buluşturmayı hedeflemektedir.

2012 yılında vakıf merkezimizde Av. Neslihan MEMİŞOĞLU tarafından “Kadın Hakları” konulu bir seminer düzenlenmiştir. Sonrasında, Eyüp Musiki Vakfı’nın ney ve kanun dinletisi ile de kadınlarımız, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü vakfımızda sosyal etkinliklerle geçirmiştir.

We work closely with you and carry out research to understand your needs and wishes.

This function has been disabled for Eyüp Dostları Vakfı.