EDV Ahde-Vefa Buluşmaları

EDV Ahde-Vefa Buluşmaları

Eyüp’ün tarihine, kültürüne ve değerlerine sahip çıkmayı, yaşatarak yeni nesillere aktarmayı hedefleyen EDV, bir buluşma noktası misyonu ile Eyüp’te yaşamış değerli büyüklerimizi ve dostlarımızı, vakıf merkezimizde dönem dönem ağırlayarak ve eski dostları çeşitli etkinliklerde buluşturarak anıların paylaşılmasını sağlamaktadır.

Bu buluşmalar, özellikle eski Eyüp kültürünün yaşaması ve yeni nesillere aktarılması açısından önem arz etmektedir. Bu dostluk günleri EDV bünyesinde devam etmektedir.

VAKIF MERKEZİMİZDE AHDE-VEFA DOSTLUK GÜNLERİ

Hedeflerimizin en başında gelen Eyüp’ün tarihine ve kültürüne sahip çıkmak olan misyonumuz doğrultusunda vakfımız, yaşanmış güzellikleri anmak, anıları tekrar tazelemek ve bu birikimleri hatırlayarak yeni nesillere aktarmak amacıyla, Eyüp’te yaşamış değerli büyüklerimizi ve dostlarımızı, adeta bir buluşma noktası göreviyle vakıf merkezimizde dönem dönem “Ahde-Vefa Dostluk Günleri” adıyla buluşturmakta ve anıların paylaşılmasına tanıklık etmektedir.

Bu buluşmalardan en önemlisi 2014 yılının Nisan ayında 75 yaş üstü Eyüplü büyüklerimizin katılımı ile “Ahde Vefa Toplantısı” adı altında vakıf merkezimizde yapılmıştır. Özlem, mutluluk ve hüzün duyguları ile geçen toplantımızda, misafirlerimiz, eski Eyüp günlerinden kalan anılarını hasretle paylaşmışlardır.

Eski Eyüp kültürünün yaşaması ve yeni nesillere aktarılması açısından önem oluşturan bu toplantılarımıza, vakfımız ileriki dönemlerde de devam edecektir.

PİERRE LOTİ
EDV KAHVALTI ETKİNLİĞİ

Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz “EDV Kahvaltı Etkinliği”’miz yaklaşık 120 Eyüplü dostumuzun katılımı ile 15 Mayıs 2016 Pazar günü Eyübümüzün tarih ve nostalji dolu mekanlarından tarihi Pierre Loti Kahvehanesinde gerçekleştirilmiştir. Eyüplü dostumuz Recep GÜLER, Tanju DURMAN ve Oksana STEPANOVA tarafından sunulan canlı müzikler eşliğinde açık büfe kahvaltımıza katılan dostlarımız, tarihi mekanımızda bahara merhaba derken, eski dostları görerek anıları tazeleme fırsatı bulmuşlardır.

ÜMMİ SİNAN KÜLLİYESİNDE
EDV KAHVALTI ETKİNLİĞİ

Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz “EDV Kahvaltı Etkinliği”’miz yaklaşık 100 Eyüplü dostumuzun katılımı ile 21 Mayıs 2017 Pazar günü Eyübümüzün tarih ve maneviyat dolu mekanlarından Ümmi Sinan Külliyesinde gerçekleştirilmiştir. Etkinliğimize Eyüp Kaymakamı Abdullah DÖLEK, Beşiktaş Belediyesi Başkanı Murat HAZİNEDAR, vakfımızın eski başkanlarından Emekli Vali Faik KÖKAN, ev sahibi KARGI Ailesi mensupları, mütevelli heyetimiz, üyelerimiz, vakfımız bursiyerleri ve birçok eski Eyüplü dostumuz katılmıştır.Eyüplü dostlarımız bu tarihi mekanda eski anılarını tekrar yaşarken, şu anda Kargı ailesinin ikamet ettiği tarihi evi gezme fırsatını da bulmuşlardır.

EYÜPLÜ DOSTLARIMIZLA EDV İFTAR BULUŞMALARI

Vakfımız 2011, 2015 ve 2017 yıllarında mübarek Ramazan ayı vesilesi ile mütevelli ve üyelerimizi vakıf merkezimizde düzenlediğimiz iftar organizasyonlarımızda buluşturmaktadır. Eyüp Sultan camisinden okunan ezan sesi eşliğinde oruçlarını açan misafirlerimiz, maneviyat ve dostluk yüklü bir organizasyonda buluşma fırsatına sahip olmaktadırlar.

We work closely with you and carry out research to understand your needs and wishes.

This function has been disabled for Eyüp Dostları Vakfı.